Co znajdziesz w tym artykule:

  1. Pływanie  – jakie niesie korzyści? 

  2. Najlepsze baseny we Wrocławiu 

  3. Ranking – TOP 5 basenów we Wrocławiu 

Pływanie  – jakie niesie korzyści? 

Jakie są największe zalety pływania? Z pewnością będzie to trening całego ciała, który pobudzi nowe partie mięśni do pracy. Wpłynie też znacząco na układ oddechowy i ogólną kondycję fizyczną. Pływanie pomoże w odchudzaniu – podczas 30 minut treningu możemy spalić nawet 300 kcal, a regularne treningi poskutkują lepszym samopoczuciem. Co jeszcze daje pływanie? Oto pozostałe korzyści pływania: 

 • korzystnie wpływa na stawy 
 • pomaga w bólach kręgosłupa 
 • poprawia koordynację ruchową  
 • pobudza układ krążenia 
 • koryguje wady postawy 
 • podnosi dobry nastrój i redukuje stres 

Najlepsze baseny we Wrocławiu 

Jeśli zastanawiacie się, gdzie znajduje się najlepszy basen we Wrocławiu, przygotowaliśmy ranking, który pomoże zdecydować, jak spędzić wolny dzień. Miasto dysponuje kilkoma miejscami, które nie tylko dają dostęp do basenu sportowego, ale również strefy spa i zabaw dla dzieci. Jeśli więc dalej szukacie odpowiedzi na pytanie, gdzie na basen we Wrocławiu, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi miejscami: 

  1. Aquapark Wrocław 
  2. Pływalnia Orbita WCT Spartan Wrocław 
  3. Basen GEM Hotel 
  4. Centrum basenowo – sportowe Redeco 
  5. Wrocławskie centrum SPA 

Ranking – TOP 5 basenów we Wrocławiu 

 

Aquapark Wrocław 

Aquapark we Wrocławiu to miejsce nie tylko dla sportowców, ale też rodzin z dziećmi. W ofercie pływalni znajduje się basen sportowy o głębokości do 1,8m, który oferuje 8 torów pływackich. Na tym basenie można również wziąć udział w zorganizowanych zajęciach aquaaerobiku.  

Poza basenem sportowym w Aquaparku dostępne są baseny rekreacyjne, strefa zjeżdżalni, baseny zewnętrzne oraz Halodarium i Tepidarium. W kompleksie otwarto również Saunarium, które pozwali się zrelaksować po treningu pływackim.

Borowska 99

50-558 Wrocław 

Pływalnia Orbita 

Pływalnia położona przy ulicy Wejherowskiej oferuje mieszkańcom Wrocławia basen sportowy oraz pływalnię letnią, która jest kompleksem basenów rekreacyjnych oraz zjeżdżalni. Przy kompleksie działa również siłownia oraz saunarium. Jest to kolejny basen dla rodzin z dziećmi oraz dla sportowców poszukujących miejsca na trening.

Wejherowska 34

54-239 Wrocław 

Basen GEM Hotel 

Pływalnia sportowo-rekreacyjna znajdująca się w hotelu GEM. Poza basenem o długości 25 metrów do dyspozycji jest również jacuzzi oraz sauna fińska. Basen będzie idealny do codziennego treningu pływackiego. 

Mianowskiego 2B

51-605 Wrocław 

Centrum Basenowo-Sportowe Redeco 

Pływalnia nastawiona głównie na osoby, które chcą trenować pływanie i ćwiczyć aquaaerobik. Do dyspozycji są dwa baseny: mały (12 m), w którym prowadzone są zajęcia nauki pływania oraz duży (25m). 

Rogowska 52 A

54-440 Wrocław 

Niezależnie od temperatury czy pogody za oknem, basen będzie zawsze dobrym wyborem. Pływanie jest aktywnością ogólnorozwojową, wpływa na lepsze funkcjonowanie wielu procesów w naszym ciele. Nie tylko pozwala utrzymać sylwetkę w dobrej formie, ale również wspiera kondycję stawów i kręgosłupa oraz układ oddechowy. To sport dla każdego, niezależnie od wieku, wagi czy zdolności fizycznych. Warto pamiętać, że podczas ćwiczeń należy skupić się na rozwoju całego ciała, nie jedynie poszczególnych partii.