Co znajdziesz w tym artykule:

  1. Pierwsze  kroki na siłowni
  2. Zacznij ćwiczyć na siłowni z programem Well Start

Pierwsze kroki na siłowni

Pierwszy i najważniejszy krok postawiłeś już sam – postanowiłeś zacząć ćwiczyć. Motywacja do treningów jest niezwykle ważna, lecz warto do nich podejść tak, by się nie zrazić i nie zrezygnować po pierwszym razie. Jak więc zacząć ćwiczyć na siłowni tak, aby było to efektywne i przyjemne? 

Ubierz się wygodnie na siłownię

Co założyć na trening na siłowni? To, co lubisz! Ubranie sportowe powinno być przede wszystkim komfortowe. Ważne, aby nie krępowało ruchów podczas ćwiczeń i było przewiewne. Nie zapomnij o sportowych butach na zmianę – w klubach jest to wymagane. I pamiętaj, żaden strój nie sprawi, że szybciej osiągniesz swój cel. Załóż to, w czym czujesz się dobrze – nikt nie będzie Cię oceniał.  

Pamiętaj o nawodnieniu podczas treningu

Na siłownie obowiązkowo należy zaopatrzyć się w wodę lub napój izotoniczny. Nawodnienie podczas treningu jest niezwykle ważne. Utrata wody w organizmie znacząco wpływa na wydolność fizyczną. Podczas intensywnego treningu warto wspomóc się izotonikami, które nie tylko nawadniają, ale też uzupełniają poziom elektrolitów i węglowodanów. 

W naszych klubach możesz mieć nieograniczony dostęp do wody i napojów izotonicznych kupując pakiet Well Hydrated. To oszczędność nie tylko czasu i pieniędzy, ale także wsparcie środowiska.  

Ustal swój cel treningowy 

Zaczynając ćwiczenia na siłowni, z pewnością chcesz coś osiągnąć. Wymarzona sylwetka, lepsza kondycja, a może większa siła? Warto dokładnie określić cel swoich treningów oraz zastanowić się, jakie kroki wykonać, aby go zrealizować. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, na siłowni możesz porozmawiać z Trenerami Personalnymi, którzy z chęcią Ci pomogą.  

Stwórz plan treningu 

Aby nie tracić czasu na zastanawianie się, co robić, ustal plan treningowy przed wizytą w klubie. W internecie znajdziesz wiele porad oraz gotowe plany treningowe. Jeśli jednak chcesz, aby plan był dopasowany do Twoich możliwości oraz efektywnie wpływał na osiągnięcie celu – skontaktuj się z Trenerem Personalnym. Z takim planem z pewnością szybciej osiągniesz wymarzoną sylwetkę.  

Zacznij ćwiczyć na siłowni z programem Well Start

Program Well Start został stworzony z myślą o tych, którzy chcą zacząć ćwiczyć na siłowni, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać. Obejmiemy Cię opieką i przeprowadzimy przez każdy aspekt treningów w naszych klubach. Będziemy Twoim wsparciem podczas stawiania pierwszych kroków na siłowni. Podczas swoich pierwszych tygodni na siłowni możesz skorzystać z konsultacji z Trenerem personalnym oraz z zajęć Well Start, które przeprowadzą Cię przez wszystkie zakamarki siłowni.  

Konsultacja z Trenerem Personalnym

Podczas zakupu pierwszego karnetu zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu. Dzięki temu Trener Personalny będzie mógł się z Tobą skontaktować, aby ustalić datę konsultacji. Po przeprowadzeniu wywiadu zostanie uzupełniony formularz medyczny. Przygotuj się na pytania o kontuzje oraz przebyte choroby, a także o swoje doświadczenie na siłowni. Kolejnym etapem jest analiza składu ciała, test mobilności oraz trening. Po zakończonym treningu wraz z trenerem ustalisz swoje cele oraz kroki, które musisz podjąć, aby go osiągnąć.  

Zajęcia grupowe Well Start

Druga część programu pokaże, w jaki sposób korzystać z maszyn i akcesoriów w klubie tak, aby trening był bezpieczny oraz efektywny. Na zajęcia można zapisać się w recepcji oraz korzystając z aplikacji. Jest to cykl 4 treningów odbywających się w małych grupach. Każdy z nich jest prowadzony w innej strefie – cardio, siłowej, funkcjonalnej oraz stretching i mobility. To okazja, aby poznać przeznaczenie maszyn dostępnych w klubie oraz przeprowadzić bezpieczny trening pod okiem Trenera Personalnego, który dopilnuje, aby ćwiczenia były poprawne technicznie.  

Pierwsze treningi na siłowni mogą być trudne, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, nastawieniu oraz programowi Well Start osiąganie po kolei kamieni milowych będzie nie tylko efektywne, ale także przyjemne. Pamiętaj, że nie tylko Ty zaczynasz. Na zajęciach spotkasz inne osoby, dla których są to pierwsze kroki. Może warto umówić się na wspólny trening?