Dołącz do

Daj niepotrzebnym ubraniom drugie życie!

1kg Twoich ubrań to 1 zł, czyli realna pomoc dla organizacji […] i środowiska! 

 

Czy wiesz, że wprowadzenie do drugiego obiegu 1 kilograma ubrań to oszczędność 6400 litrów wody i 13 kg CO2?

Przekazując niepotrzebne ubrania do Ubrania Do Oddania, nie tylko utylizujesz tekstylia w odpowiedzialny sposób, lecz także dostajesz informację o tym, jak Twoje działanie wpłynęło na ochronę środowiska – dzięki współpracy z ekspertkami Plan Be Eco, w Ubrania Do Oddania liczona jest oszczędność wody i emisji dwutlenku węgla.

Dodatkowo co 1 sekundę na wysypisko śmieci trafia ciężarówka ubrań. Dlatego ważne jest to, żeby wspólnie zacząć działać!

Możesz zamówić bezpłatnego kuriera, który odbierze spakowane ubrania od Ciebie z domu lub nadać je w punktach i automatach paczkowych DPD Pickup za darmo.

Ubrania, obuwie i dodatki, które trafią do marki Ubrania Do Oddania zostaną wprowadzone do drugiego obiegu zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej. Dodatkowo za każdy kilogram przekazanych rzeczy na konto wybranej przez Ciebie fundacji trafią środki finansowe.  

1 kg rzeczy = 1 zł na fundację

1

Spakuj nie mniej niż 10 kilogramów zbędnych ubrań i dodatków

2

Kartony porządnie zaklej i zamów bezpłatne kuriera DPD

3

Zebrana odzież trafi do marki Ubrania do Oddania, gdzie otrzymuje drugie życie!

Jakie rzeczy mogę oddać?

Ubrania

Ubrania damskie, męskie i dziecięce

Buty

Buty połączone w pary np. sznurówkami/ wrzucone w worek

Akcesoria

np. torebki, plecaki, czapki, szaliki

Tekstylia domowe

np: koce, pościel, ręczniki, zasłony

Biżuteria

Niezniszczona biżuteria

Bielizna

np. stroje kąpielowe, biustonosze, czysta bielizna

Jak nadać bezpłatnie paczkę kurierem DPD?

Przygotuj karton, w którym umieścisz minimum 10 kg niepotrzebnych ubrań, tekstyliów domowych, butów czy akcesoriów. Możesz wysłać więcej niż jedną paczkę.

Maksymalny rozmiar paczki to 180 cm dla sumy wszystkich trzech wymiarów kartonu, a najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm. Jeżeli nie posiadasz kartonu o tych wymiarach, z łatwością otrzymasz go np. w osiedlowej aptece lub sklepie spożywczym. Jeśli posiadasz mniejsze kartony, to połącz je w jedną przesyłkę np. za pomocą folii stretch.

Przygotowane rzeczy poskładaj i ciasno umieść w kartonie. W jednym kartonie możesz umieścić wszystkie elementy garderoby, które są zbędne. Zależy nam, abyś przygotowała/przygotował karton o wadze 10-20 kg.

Dlaczego minimalnie 10 kg?

10 kg w paczce to określona ilość ubrań, która redukuje emisję CO₂ wynikającą z transportu Twojego kartonu. 10 kg niepotrzebnych ubrań przekazanych do UDO to redukcja ponad 129 kg CO₂.

Wymagane 10 kg to nie tylko ekologia, ale również ekonomia – z uwagi na to, że w 100% ponosimy koszty logistyczne Twojej przesyłki, tylko wtedy gdy karton waży 10 kg jestesmy w stanie wpłacić darowiznę wskazanej w rozliczeniu fundacji (1 kg = 1 zł).

Dlaczego maksymalnie 20 kg?

Zgodnie z regulaminem obsługi transportowej naszego Partnera DPD Polska, kurier może odmówić odebrania paczki ważącej więcej, niż 20 kg. Jeżeli porządkujesz przestrzeń na większą skalę, spakuj wielokrotność kartonów ważących między 10 a 20 kg.

Kartony porządnie zaklej i zamów bezpłatnego kuriera na stronie www.ubraniadooddania.pl/welfitness

Wskaż adres i termin odbioru zapakowanych kartonów. Kuriera możesz zamówić do dowolnego miejsca w Polsce, nie musisz drukować listów przewozowych – kurier przyjedzie razem z nimi.

Zamów kuriera Zamów kuriera Zamów kuriera